Юний дизайнер

Пишаємося своїми педагогами-митцями-творцями!!

У приміщенні Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича у відділі літератури з мистецтв працює персональна виставка художниці Катерини Дацун "Графіка"


Всього в експозиції близько 30 графічних робіт, які переважно виконані в техніці «чорним по чорному». Художниця каже, що чорно-біла гама лише на перший погляд видається простою, а насправді має свої відтінки та особливості. Графікою Катерина Дацун займається понад 15 років. «Що подобається мені в чорних тонах – це те, що вони можуть бути як глянцевими, так і матовими. Тому мені спало на думку, що з цим можна пограти. Показати, що чорний – це веселий колір, з яким можна створити неповторну реальність, таку, яка ніби промовлятиме до вас», – розповідає авторка. Катерина Дацун зазначає, що в роботах чорний фон вдається показати у всьому його розмаїтті і красі, від найтемніших відтінків до найяскравіших. Для цього художниця використовує туш та акрил. Тому кожне полотно глядач бачить по-різному – залежно від кута падіння світла та відстані від картини.


«Мої роботи розраховані на те, щоб ви біля кожної з них зупинилися, подивилися, подумали і знайшли щось саме для себе. Причому, повертаючись, ви щоразу будете знаходити щось нове. Коли ви дивитеся у темряву, ваша уява постійно щось створює. Одних це лякає, інші намагаються у цьому щось знайти. Я граюся з темними кольорами, які можуть погратися з вашою уявою. У деяких картинах є срібна і перламутрова фарба – за її допомогою вдається передавати нічне сяйво. Тому під різними кутами картина щораз виглядає інакше», – розповідає художниця.
 Виставка проходитиме з 29 січня до 28 лютого 2021 року.