Новини

Без пензлів і олівцівХудожник Ханох Півен приїхав у Житомир з Ізраїля та провів майстер-клас з арт-терапії для дітей, відвідавши центр дитячої творчості та міську дитячу лікарню. В Україні митець вперше. Приїхав поділитися власним досвідом і показати дітям, як створювати портрети, не використовуючи пензлі та олівці.


У Житомирі подібний майстер-клас проходив вперше. За словами першої секретарки посольства Ізраїлю в Україні Олександри Бен Арі, головна його мета – навчити психологічно опановувати себе під час пандемії посередництвом мистецтва:

"Ми думали: як Ізраїль може допомогти Україні? COVID-19 – це важко для нас усіх. Ми в Ізраїлі зрозуміли, що це труднощі не лише фізичного характеру, а й психологічного. Ханох полегшує життя тим людям, які не можуть психологічно налаштовувати себе. В Ізраїлі мистецтво – це вже давно не тільки те, що залишається в галереях, а й те, що приходить у суспільство – у лікарні, у школи. Так ми розмовляємо з нашими дітьми. Ми навчаємо їх бути сильнішими. Саме це ми хотіли принести з Ізраїля до України".


Більше 30 років тому Ханох Півен започаткував власну техніку створення картин. Суспільному художник розповів, що приїхав в Україну поділитися власним досвідом та показати дітям, як створювати портрети, не використовуючи пензлі та олівці. Робити це можна за допомогою різних звичайних речей. Ханох каже, що така арт-терапія допомагає дітям позбутися багатьох комплексів та психологічно налаштуватися на позитив, що особливо важливо під час пандемії COVID-19:

"Це важливо особливо зараз. Коли ми не контролюємо процеси, які відбуваються в навколишньому світі, під час пандемії. А так – є можливість стояти перед дощечкою, щось на ній творити, малювати. Це дає дитині можливість контролювати ситуацію. Для мене зараз це найважливіше".


На майстер-класі Ханок Півен спочатку показав власні роботи, а потім дав дітям завдання створити портрет, використавши предмети, які є на столі. Для цього запропонував їм відкласти вбік олівці та увімкнути власну фантазію і уяву.Учасниця майстер-класу Лєра Хмилюк в процесі виконання завдання розповіла кореспондентам Суспільного свою задумку:
"Я хочу зробити себе. У такій ось фіолетовій сукні, бо я люблю фіолетовий колір. Очі в мене тут будуть коричневого кольору. Ще я зроблю волосся. А на сукні – бантик. Буде дуже гарно".
В Україні Ханох Півен пробуде 4 дні. За цей час він проведе майстер-класи у Житомирі та Києві.