Новини

Чорнобиль – Фукусіма. Відродження життя

2021-04-24 08:34
Сьогодні в галереї дитячого образотворчого мистецтва ЦТДіМ відбулося відкриття Міжнародної виставки дитячого малюнка "Чорнобиль-Фукусіма. Відродження життя" до 35-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС і 10-ої річниці аварії на АЕС у префектурі Фукусіма (Японія). 

Виставка відбулась за участі народної студії "Юний художник" ( Татяна Сарата - керівник студії, відмінниця освіти України, майстриня народної творчості, художниця). На виставці представлені понад 100 творів українських і понад 20 творів японських дітей. Це вже третя така міжнародна виставка, організована спільно ЦТДіМ і фондом "Заручники Чорнобиля".
Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986-го року Україна відчула вплив радіації у більш ніж 2290 містах і селищах з населенням понад 2,6 млн. людей, незворотньо втратила майже 50 тисяч гектарів найродючіших чорноземів, в десятки разів збільшилася кількість онкологічних захворювань і хвороб, пов’язаних зі зниженням імунітету, відбулося забруднення більш як 155 тисяч кв. км територій України, Білорусі, Росії, Швеції, Норвегії, Польщі, Австрії, Швейцарії, Німеччини, Фінляндії, Великобританії тощо.
До зон радіоактивного забруднення в Україні повністю або частково віднесені 74 райони 12 областей (Київська, Житомирська, Рівненська, Чернігівська, Вінницька, Івано-Франківська, Волинська, Чернівецька, Черкаська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька), де проживають біля 2,3 млн. осіб.
11 березня 2011 року землетрус і цунамі призвели до найбільшої аварії на японській землі - атомній електростанції "Фукусіма-1", внаслідок якої розплавилася активна зона реакторів на трьох енергоблоках і спричинила вибух. Аварія стала наймасштабнішою в атомній енергетиці після трагедії на Чорнобильській АЕС. Понад 18 000 осіб загинули, майже півмільйона втратили житло. І навіть попри зусилля влади, через десятиліття після аварії тисячі місцевих жителів не можуть повернутися додому через загрозу радіоактивного опромінення і відсутність інфраструктури на покинутих територіях.
Трагедія на АЕС Чорнобиля і Фукусіми-1 – надважливий урок для всього людства, за який заплачена величезна ціна і який повинен унеможливлювати повторення.