Новини

Виставка до Дня Вишиванки

У Житомирському Центрі творчості дітей і молоді відкрилася виставка робіт вихованців гуртка "Українська народна вишивка". Серед полотен, які виготовили діти є вишита карта Житомирської області. Про це Суспільному розповіла керівниця гуртка Алла Брега.

За її словами, кожен регіон на карті Житомирщини вишитий орнаментом, який є притаманним саме для цієї території.

"Коростень – це квітка, в Народичах – корона, – розповідає Алла Брега. – ЇЇ на рушниках практично ніде не можна побачити, лише у Народичах. А Житомир – тут зображено дерево життя. В кожному регіоні вишитий орнамент, який притаманний цій території. Орнамент узятий із старовинних робіт".

Вікторія Коробенко, вихованка гуртка "Українська народна вишивка", яка вишиває з дев'яти років, каже, що разом з керівницею гуртка діти, працюючи над картою, вивіряли кожен стібок.

"Складність у тому, що не можна допускати помилок, бо одна помилка може погіршити усю роботу. Вона повинна бути охайно виконана як з лицевої, так і з зворотної сторони. Вміння вишивати потрібно для того, щоб зберегти культуру і щоб це запам'яталося іншим поколінням", – говорить Вікторія Коробенко.

У нас чудові педагоги - майстри і майстрині, які мають золоті руки і палкі серця, чудові творчі вихованці з цікавими оригінальними ідеями та вмінням їх втілювати в життя, щирі патріоти України, які дарують Державі і рідному краю свої творчість, любов і наснагу!

За словами Алли Бреги, вишивали полотно хрестиком – це традиційна українська вишивка.

"Особливість у нас така, що всі роботи у нас творчі. Ми не беремо стандартні картини з інтернету. Спочатку ми їх малюємо, складаємо, вибираємо, а потім починаємо вишивати. Більше десяти років тому почали цю роботу. Тоді були райони, і кожен район звітував у Житомирі. Привозив свої творчі досягнення і ми організовували виставки. На цих виставках ми замальовували орнаменти. Діти їздили до своїх бабусь в села і також замальовували старовинні орнаменти. Приносили їх і на основі цього ми відтворювали ці орнаменти", – каже Алла Брега.

Все буде Україна!

https://www.facebook.com/100024509681160/posts/1519754635518178/