Новини

Пишаємось нашими ветеранами! Персональна виставка "Ляльковий театр моди"

Від щирого серця вітаємо майстриню народної творчості Примак Тамару Сергіївну з відкриттям персональної виставки "Ляльковий театр моди", а також сьогодні -17 травня вона відзначає свій день народження! Цінуємо і пишаємось нашими ветеранами, бажаємо і надалі натхнення, творчості і життєвих сил. 

Тамара Сергіївна Примак – авторка ляльок, яка понад 50 років створює їх своїми руками. Це не просто іграшки, а історія життя, в якій є сум і радість, знахідки і втрати, світло і пітьма.

Лялькарство - ціла наука, справжній дар, який дається талановитим і щирим людям. Цей дар не був даний Тамарі Сергіївні з народження, вона навчилась цьому мистецтву в дорослому віці і в цьому незвичайному ремеслі знайшла своє призначення.

Тамара Сергіївна 32 роки працювала в Житомирському Центрі творчості дітей і молоді, керуючи гуртком «Український сувенір». Вона створила понад 1000 абсолютно різних і унікальних ляльок.

Із клаптиків тканини, гудзиків, ниток, інших різноманітних матеріалів, народжуються ляльки з особливою зовнішністю, зі своїм характером і своєю долею. Майстриня сама розробляє викрійки і створює оригінальні, незвичайні іграшки. Вироби Тамари Сергіївни експонуються на міських, обласних і всеукраїнських творчих заходах.

Лялькарка вірить в сакральний сенс ляльок, а в її чималій колекції є і ляльки-мотанки. Такі ляльки-обереги майстриня презентує гарним людям і друзям, і за всі роки жодна лялька не була виставлена на продаж.

Всім відомо, що справжні майстри завжди мають учнів. Щороку понад 100 вихованців гуртка навчались мистецтву лялькарства на заняттях Тамари Сергіївни.

За останні роки у Тамари Сергіївни було дві персональні виставки в м. Житомирі у відділі літератури і мистецтв «Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича». І сьогодні, в свої понад вісімдесят років, вона не планує зупинятись на досягнутому.